„Zsokowani“ Eric Holms

zsokowaniKsiążka „Zsokowani” wpisuje się w niesamowicie popularny w ostatnich czasach trend wyciskania soków z owoców w celach spożywczych. Jak Polska długa i szeroka, Polacy masowo inwestują w dobrej jakości sokowirówki i wyciskarki do owoców, dzięki którym można uzyskać soki najwyższej już nie tylko z miąższu, ale także z nasion i liści.

Książka Zsokowani to bardzo wartościowa pozycja dla wszystkich osób, które chcą właśnie rozpocząć swoją przygodę z wyciskaniem soków. Na stronach pozycji znajduje się mnóstwo przepisów na soki z dodatkami, dzięki czemu każdy może zacząć przygotowywać codziennej mikstury dla siebie i dla swoich najbliższych.
Na pierwszych stronach znajduje się tekst Salmy Hayek, aktorki znanej między innymi w Polsce z filmu „Desperado“, która opisuje jak bardzo soki są ważne w jej diecie. Aktorka daje wyraźnie znak, że uważa wyciskanie i wypijanie świeżych soków za jeden z sekretów jej urody.

Książka udowadnia, jak szybko i łatwo można spożywać wysokogatunkowe jedzenie w strawnej formie. Zwykle nie jesteśmy w stanie zjeść pięciu buraków na raz. Jeśli jednak wyciśniemy z nich sok, okaże się, że jest to jedna duża szklanka, którą można z powodzeniem wypić podczas jednego wieczoru. Wypijanie zielonych soków zbliża nas do przejścia na wegetarianizm, dlatego jest to dobra dieta dla osób, którym leży na serce dobro zwierząt, a także ekologia: wypijając sok nie przyczyniamy się do czerpania z przemysłu produkującego paczkowaną żywność.

Zdecydowana większość rozdziałów książki została skupiona wokół programu rewitalizującego, ułożonego przez autorkę: w pierwszej fazie pijemy 3 szklanki soku tygodniowo, następnie już codziennie wypijamy jedną szklankę, a później zwiększamy ilość do co najmniej jednej szklanki soku dziennie. Autorka jest zwolenniczką bardzo powolnego i stopniowego wchodzenia w picie soków wyłącznie z warzyw zielonych, które są najzdrowsze, ale niestety już nie najsmaczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =