Yerba Mate Rosamonte

Yrosamonteerba Mate ( zwana również Yerba Mahtay, herbata jezuicka, paragwajską) jest to napój odkryty przez indiańskie plemię Guarani z Południowej Ameryki. Do dziś otrzymywana z wysuszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis) na terenie Północnej Argentyny, Paragwaju, Urugwaju i Południowej Brazylii.

W skład Yerba Mate wchodzą co najmniej 24 mikroelementy i witaminy oraz 15 aminokwasów. Razem posiada 196 aktywnych komponentów. Z pomocą tych odżywczych właściwości, Indianie byli w stanie wytrzymać bez jedzenia wiele dni nie tracąc przy tym potrzebnych sił.

Jak donoszą badania przeprowadzone przez grupę uczonych z University College London w Anglii : U badanych, którzy piją namiętnie Yerba Mate poziom hormonu stresu spada dwukrotnie szybciej niż u tych, którzy zadowalają się jakąś namiastką tego szlachetnego płynu!

Yerba Mate marki Rosamonte tworzy tradycyjny gatunek Yerba Mate pochodzący z miasta Apóstoles w prowincji Misiones w Argentynie. Wyróżnia się ona głębokim, mocnym smakiem i intensywnym działaniem. Przy produkcji poddaje się ją długiemu leżakowaniu z dodatkiem drzewa różanego, skąd można wyczuć delikatny aromat róży.

Jest to jeden z najbardziej cenionych gatunków Yerba Mate i uzyskała aprobatę od Argentyńskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jej silny aromat i wyraźny smak pomogły jej uzyskać miano „ Królowej Mate”

Rosamonte może się pochwalić co najmniej ośmioma odmianami: – Sabor Tradicional (z łodyżkami) – Tereré (przeznaczona do Tereré) – Despalada (bez łodyżek) – Suave (delikatna, z grubo ciętymi listkami i łodyżkami) – Super Especial – Junior(przeznaczona dla młodych ludzi) – Especial (selekcjonowana i sezonowana, mocna, z łodyżkami) – Lienzo (z łodyżkami)

Rosamonte pochodzi z miasta Apóstoles w prowincji Misiones w Argentynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *